O Zlatiboru
Zlatibor je jedna od najpoznatijih turističkih destinacija u Srbiji. Nalazi se u Zapadnoj Srbiji i zauzima površinu od 1016 km2. Kao geografska celina obuhvata prostor između reka Sušice i Uvca i istočnih padina Tare i zapadnih Murtenice. Prosečna nadmorska visina na Zlatiboru je 1000m, a najviši planinski vrh je Tornik sa 1496 m. U predelu Zlatibora istražena su 142 speleološka objekta: 98 pećina i 44 jame. Područje Zlatibora naseljava 1.044 vrsta biljaka, 98 vrsta dnevnih leptira, 18 vrsta vodozemaca i gmizavaca, 154 vrsta ptica i 38 vrsta sisara. Prepoznatljive biljne vrste su stare, reliktne vrste: Epimedium alpinum (devet jugovića), Eriophorum latifolium (vetrogon) i Hedera helix (bršljan). Dominiraju autohtone šume crnog bora i mešovite šume crnog i belog bora. Značajno je prisustvo strogo zaštićene vrste Pinus heldreichii (munika). Veliku faunističku vrednost ima Pančićev skakavac (Pyrgomorphula serbica) i Pančićev zrikavac (Isophya pancici). Od ribljih vrsta prisutne su Hucho hucho (mladica), Salmo trutta (potočna pastrmka) i Barbatula barbatula (brkica). Značajne su retke i ugrožene vrste ptica grabljivica: Gyps fulvus (beloglavi sup), Aquila chrysaetos (suri orao), Circaetus gallicus (orao zmijar) i Falco peregrinus (sivi soko). Tipične vrste sisara na ovom području su Capreolus capreolus (srna), Sus scrofa (divlja svinja), Canis lupus (vuk), Ursus arctos (mrki medved) i Lutra lutra (vidra).
Vlada Republike Srbije je 2017. godine proglasila Zlatibor parkom prirode i upravljanje poverila Javnom preduzeću za gazdovanje šumama „Srbijašume“.
Neke od najpoznatijih su Rakovička i Stopića pećina, koja je najveći objekat podzemnog kraškog reljefa. Izuzetnoj lepoti ove planine doprinose planinski potoci i bujni borovi po kojima je Zlatibor i dobio ime. Zbog bogatstva prirode, prijatne klime i prelepih pejzaža koji odmaraju oči i hrane dušu prvi turisti su, kako je zabeleženo, dolazili još davne 1750. Ta tradicija se do današnjeg dana nije zapostavila, pa je Zlatibor i turistička atrakcija. Zato ni ne treba da čudi što je baš Zlatibor odabir mnogih škola za organizovanje rekreativnih nastava, ali i studentskih i mnogih drugih organizacija za održavanje raznih konferencija, radionica i na kraju krajeva i našeg Kongresa.
Zlatibor predstavlja spoj prirode i urbane sredine, a sve je tako fino i suptilno uklopljeno da se u isto vreme osećate kao kod kuće i kao u divljini.
Kongresni centar Romanija
Studentsko odmaralište „Ratko Mitrović“ se nalazi u borovoj šumi i nudi sve pogodnosti za održavanje kongresa, ali i za odmor i opuštanje. Svi objekti ovog kompleksa nalaze se na 500 m od centra Zlatibora. Odmaralište čine vile „Romanija“, „Lovćen“, „Srbija“ i „Zlatibor“, restoran, sale za seminare i sportski tereni. Odmaralište je u potpunosti adaptirano i dovedeno na nivo visoke kategorije. Vila „Romanija“ poseduje kongresnu salu u suterenu kapaciteta 250 kongresnih i 36 konferencijskih mesta i kongresnu salu na I spratu kapaciteta 250 kongresnih mesta. Pored navedenih sala, postoji i više manjih sala. U okviru kompleksa nalazi se i recepcija, teretana i otvoreni sportski tereni za mali fudbal, košarku, odbojku, rukomet i dva terena za tenis. U vilama se nalaze sobe ili apartmani koji su dvokrevetni, trokrevetni ili četvorokrevetni sa kupatilom, radnim stolom, televizorom, mini barom, fenom, sefom, kablovskim i bežičnim internetom.
Vila Mina
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.